ˆ

Ekran szczegółów informacji - sprawa

Pobierz dane XMLSprawa: 39. Uzyskanie licencji na wykonywanie krajowego transportu drogowego osób pojazdem samochodowym przeznaczonym konstrukcyjnie do przewozu powyżej 7 osób i nie więcej niż 9 osób łącznie z kierowcą.Drukuj informacjęSprawa: 39. Uzyskanie licencji na wykonywanie krajowego transportu drogowego osób pojazdem samochodowym przeznaczonym konstrukcyjnie do przewozu powyżej 7 osób i nie więcej niż 9 osób łącznie z kierowcą.

Szczegóły informacji

39. Uzyskanie licencji na wykonywanie krajowego transportu drogowego osób pojazdem samochodowym przeznaczonym konstrukcyjnie do przewozu powyżej 7 osób i nie więcej niż 9 osób łącznie z kierowcą.

Niniejszy dokument jest wersją archiwalną.

Wydział: Wydział Komunikacji

Ogłoszono dnia: 2017-08-24 15:02:19

Termin załatwienia

Nie później niż w ciągu miesiąca, a w przypadku sprawy szczególnie skomplikowanej nie później niż w ciągu dwóch miesięcy od dnia wszczęcia postępowania.

Miejsce załatwienia

Starostwo Powiatowe w Gorzowie Wlkp. – Wydział Komunikacji, 66-400 Gorzów Wlkp., ul. Józefa Pankiewicza 5-7, I piętro, pok. nr 115

Sposób załatwienia

Wydanie licencji na wykonywanie krajowego transportu drogowego pojazdem samochodowym przeznaczonym konstrukcyjnie do przewozu powyżej 7 i nie więcej niż 9 osób łącznie z kierowcą.

Miejsce odbioru


Starostwo Powiatowe w Gorzowie Wlkp. – Wydział Komunikacji


66-400 Gorzów Wlkp.


ul. Józefa Pankiewicza 5-7, parter, pok. nr 026




 


a także


 


filia Wydziału Komunikacji w Bogdańcu


66-450 Bogdaniec


ul. Mickiewicza 54A


tel. 95 751 03 10




 


filia Wydziału Komunikacji w Kostrzynie nad Odrą


66-470 Kostrzyn Nad Odrą


ul. Graniczna nr 2


tel. 95 727 81 46




 


filia Wydziału Komunikacji w Witnicy


66-460 Witnica


ul. Kosynierów Mirosławskich 1


kom. 95 715 11 32




Wymagane Dokumenty

  1. Wniosek
Załączniki do wniosku:
  1. Kserokopie dokumentów (oryginały do wglądu) potwierdzających, że przedsiębiorca posiada sytuację finansową zapewniającą podjęcie i prowadzenie działalności gospodarczej w zakresie transportu drogowego określoną dostępnymi środkami finansowymi lub majątkiem w wysokości 9 000 EURO na pierwszy pojazd zgłoszony do licencji i po 5000 EURO na każdy następny pojazd zgłoszony do licencji. Do nich należą:
  • Roczne sprawozdanie finansowe.
  • Dokumenty potwierdzające dysponowanie środkami pieniężnymi w gotówce lub na rachunkach bankowych lub dostępnymi aktywami.
  • Dokumenty potwierdzające posiadanie akcji lub udziałów lub innych zbywalnych papierów wartościowych.
  • Dokumenty potwierdzające udzielenie gwarancji lub poręczeń bankowych.
  • Dokumenty potwierdzające własność nieruchomości.
  1. Oświadczenie osoby zarządzającej transportem.
  2. Kserokopia certyfikatu kompetencji zawodowych osoby zarządzającej transportem.
  3. Oświadczenie członków organu zarządzającego osoby prawnej, osoby zarządzającej spółką jawną lub komandytową, a w przypadku innego przedsiębiorcy – osoby prowadzącej działalność gospodarczą, że spełnia wymóg dobrej reputacji.
  4. Oświadczenie przedsiębiorcy o zamiarze zatrudnienia kierowców, wobec których nie orzeczono zakazu wykonywania zawodu kierowcy lub oświadczenie o zamiarze współpracy z osobami niezatrudnionymi przez przedsiębiorcę, lecz wykonującymi osobiście przewóz na jego rzecz, wobec których nie orzeczono zakazu wykonywania zawodu kierowcy,
  5. Wykaz pojazdów zawierający: markę/typ, rodzaj/przeznaczenie, numer rejestracyjny, numer VIN, wskazanie rodzaju tytułu prawnego do dysponowania pojazdem.
  6. Dowód wpłaty za wydanie licencji.

Opłaty

Za udzielenie licencji na wykonywanie krajowego transportu drogowego pojazdem samochodowym przeznaczonym konstrukcyjnie do przewozu powyżej 7 i nie więcej niż 9 osób łącznie z kierowcą pobiera się następujące opłaty:
 
okres ważności licencji w latach
od 2 do 15 lat
powyżej 15 do 30 lat
powyżej 30 do 50 lat
opłata w zł
700,00
800,00
900,00
 
 
Za wydanie wypisu z licencji na wykonywanie krajowego transportu drogowego pojazdem samochodowym przeznaczonym konstrukcyjnie do przewozu powyżej 7 i nie więcej niż 9 osób łącznie, na każdy pojazd samochodowy zgłoszony we wniosku, pobiera się opłatę w wysokości 11% odpowiedniej opłaty jak za udzielenie licencji.
Opłatę uiszcza się łącznie za licencję i odpowiednią ilość wypisów.
Opłata w Filii Banku Spółdzielczego w Santoku w Starostwie Powiatowym w Gorzowie Wlkp., ul. Pankiewicza 5-7, parter lub na konto bankowe: nazwa odbiorcy Starostwo Powiatowe Gorzowie Wlkp. nr konta 94 8372 0008 0000 2437 2000 0002.

Tryb odwoławczy

Organem odwoławczym jest Samorządowe Kolegium Odwoławcze w Gorzowie Wlkp. Termin wniesienia odwołania od decyzji - 14 dni, za pośrednictwem Starosty Gorzowskiego.

Uwagi

Wszelkie zmiany danych przewoźnik drogowy zobowiązany jest zgłosić organowi udzielającemu licencji w ciągu 28 dni od dnia ich powstania. W przypadku gdy zmiany obejmują dane zawarte w zezwoleniu przedsiębiorca jest obowiązany wystąpić z wnioskiem o zmianę treści zezwolenia.
 
WŁAŚCIWOŚĆ MIEJSCOWA
w sprawach udzielenia licencji w krajowym transporcie drogowym organem właściwym jest starosta właściwy dla siedziby albo miejsca zamieszkania przedsiębiorcy. W przypadku osób fizycznych prowadzących działalność gospodarczą licencję wydaje organ właściwy dla miejsca zamieszkania
Szczegółowe informacje w sprawie, uzyskać można w punkcie informacyjnym Starostwa Powiatowego w Gorzowie Wlkp. oraz pod nr telefonu 95 733 04 37

Podstawa prawna

  • Ustawa z dnia 6 września 2001 r. o transporcie drogowym (Dz. U. z 2012 r. poz. 1265 ze zm.).
  • Rozporządzenie Ministra Transportu, Budownictwa i Gospodarki Morskiej z dnia 6 sierpnia 2013 r. w sprawie wysokości opłat za czynności administracyjne związane z wykonywaniem przewozu drogowego oraz za egzaminowanie i wydanie certyfikatu kompetencji zawodowych (Dz. U. 2013 poz. 916).
  • Rozporządzenie Ministra Transportu, Budownictwa i Gospodarki Morskiej z dnia 18 czerwca 2013 r. w sprawie wzorów zezwolenia na wykonywanie zawodu przewoźnika drogowego i wzorów licencji na wykonywanie transportu drogowego oraz wypisów z tych dokumentów (Dz. U. 2013 poz. 713).

Załączniki

« powrót do poprzedniej strony